مقالات
چرا تروریست ها، آمریکایی نمی کشند؟
آزادی در سئوال!!!
چهره شناسی(قسمت اول)
از تاریخ
عبرت بیاموزیم
امان از آمار های غلط؟!
ضرورت استقلال فرهنگی در نظم جدید جهانی
اصلاحات مرده یا با تنفس مصنوعی، حیات گیاهی دارد؟
تاریخ ایران را دوباره بنویسیم
طاغوتی ها از بیان طاغوتی ها(2)
طاغوتی ها از بیان طاغوتی ها(1)
ذلت رژیم صهیونستی و اربابانش در غزه
 
ضرورت استقلال فرهنگی در نظم جدید جهانی
۱۳۹۳/۸/۳ ۱۶:۴۳:۳۰

انسانها در همه جوامع بشری به افرادی که دارای ویژگی های مطلوب بوده و هستند احترام ویژه داشته و دارند.

"اسوه"، "اسطوره"، "ابر مردها"، "بزرگ زنان"، "رهبران"، "چهرهای برجسته"، "مرشد"، "پیر"، "قطب"، امام، رهبر، پیشوا، و امثال این واژها در همین، "روحیه برتر پسندی اجتماعی" وضع شده اند.

غرب در استعمار فرهنگی خود در این دو قرن کوشیده است که "انسان برتر" را در جوامع غربی منحصر کرده و آنها را خداوندان اندیشه سیاسی، ابر مردان و زنان فرهنگ، و نمونه و الگوی همه انسانها جلوه دهد.

غرب در کتب درسی دانشگاهی و در کتب تالیفی دانشمندان وابسته به استعمار غرب، (غیر از عناصر غربی مستقل) این برنامه استعماری را اجرا کرده و شبکه های فراماسونر غربی، و عوامل غربگرا و غربزده و روشنفکران انتلکتوئلی در کشورهای جهان، که مورد حمایت همه جانبه غربی ها هستند، این برنامه استعماری را ترویج و تبلیغ کرده اند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، که نظامی مستقل بر اساس بازگشت به فرهنگ اصیل اسلام و فرهنگ تمدن ساز ایران، با استفاده از همه دانش ها و تجربیات علمی جهان می باشد، روشنگری های خوبی صورت گرفته، و به ویژه نسل جوان دانشمندان مسلمان در ایران و سایر کشورها در پی زنگارهای تحریف تاریخ،و واژگونه نویسی تاریخی غرب برآمده اند ولی این هنوز کافی نیست.

هنوز کتب درسی دانشگاه های ایران، تحت تاثیر نوشته ها و نظرات غربی است یا آنچه نظام کمونیستی در تحریف تاریخ با نگاه کمونیستی نوشته اند.

جامعه شناسی، علوم سیاسی، روانشناسی و سایر علوم هنوز تحت تاثیر فراوان افکار و نظریات غربی ها می باشد.

شورای محرم انقلاب فرهنگی، اقدامات خوبی انجام داده ولی هنوز نتوانسته است کتب درسی دانشگاهی ایران را از بلیّه غربزدگی نجات دهد.

یا حداقل موارد تحریف های غربی ها، یا تبیین نظرات دانشمندان بزرگ اسلامی را در کنار تفکرات غربی ها، به عنوان کتب درسی ارائه دهد.

انتظار ملت و رهبری نظام، اینست که شورای انقلاب فرهنگی و سایر نهادها و همه دانشمندان دلسوز و مستقل ایران، بتوانند در نظم جدید جهانی که امامت امت ترسیم فرمودند کاری جدی انجام دهند.

در سخن بعد، به موارد مشخصی خواهیم پرداخت.

print
 

 
صفحه اصلی | درباره دکتر | تصاویر | مصاحبه | دیدارها | مقالات | لینکها | نظر سنجی | ارتباط با ما

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر بادامچیان می باشد.
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.