خاطرات
از خاطرات ژنرال هایزر
جهاد مسلحانه و گروه مسلح موتلفه با اجازه امام (ره) بود
 
یک گزارش جالب از آخرین روزهای بنی صدر(بنی صدر در همدان)
۱۳۹۳/۷/۳۰ ۰۱:۰۲:۱۸
بنی صدر در همدانیک گزارش جالب از آخرین روزهای بنی صدر(بنی صدر در همدان) در 17/3/60، بنی صدر که احساس می کرد بازی را باخته است، به همدان که زادگاه او و پدرش بود رفت تا شاید در آنجا بتواند مانوری برای حفظ قدرت بدهد. دار و دسته او و از جمله سلامتیان قبل از او به همدان رفتند تا استقبال از بنی صدر را ساماندهی کنند. وقتی بنی صدر به همدان وارد شد مردم هوشیار همدان، حتی در هیچ خیابانی نایستادند تا او که سوار بر یک مینی بوس بود بفهمد که هیچ کسی از توده مردم -حتی در شهر زادگاهش- با او نیست.

در 17/3/60، بنی صدر که احساس می کرد بازی را باخته است، به همدان که زادگاه او و پدرش بود رفت تا شاید در آنجا بتواند مانوری برای حفظ قدرت بدهد.

دار و دسته او و از جمله سلامتیان قبل از او به همدان رفتند تا استقبال از بنی صدر را ساماندهی کنند. وقتی بنی صدر به همدان وارد شد مردم هوشیار همدان، حتی در هیچ خیابانی نایستادند تا او که سوار بر یک مینی بوس بود بفهمد که هیچ کسی از توده مردم -حتی در شهر زادگاهش- با او نیست.

تنها حدود 5 تا 6 ماشین باری که در آنها تعدادی افراد خاص سوار بودند به دنبال مینی بوس بنی صدر می آمدند و تعداد کمی هم پیاده، و شعار میدادند:

حزب چماق به دستان باید بره گورستان مرگ بر بهشتی

جالب بود که این افراد درود بر بنی صدر نمی گفتند، فقط علیه بهشتی و حزب جمهوری اسلامی شعار می دادند. فقط در میدان امام چند نفری شعار درود بر بنی صدر را دادند که در مقابل عد ای هم شعار دادند تا مرگ شاه دوم نهضت ادامه دارد.

بنی صدر حدود ساعت 10 وارد همدان شد و از خیابان خواجه رشید به خیابان بوعلی آمد، در میدان امام کمی آهسته حرکت کرد و بعد به دفتر هماهنگی مردم با بنی صدر رفت. افراد سوار بر ماشین های باری، کف می زدند و می رقصیدند.

بنی صدر جلوی دفتر هماهنگی در سخنان کوتاهی گفت:

روزنامه انقلاب اسلامی که روزنامه رئیس جمهور شماست را توقیف کردند. امروز من نه روزنامه ای دارم و نه رادیو تلویزیونی دارم چون رادیو تلویزیون هم در انحصار همان طبقه انحصارطلب است.

بعد به جمعیت محدودی که آنجا جمع بودند گفت: شما هر یک باید یک روزنامه انقلاب اسلامی باشید. وی سپس به مصاحبه شب گذشته آیت الله موسوی اردبیلی که درباره سرقت اسناد وزارتخانه ها توسط همدستان بنی صدر گزارشی به مردم  داده بودند، حمله کردو گفت:

دیشب پرونده هایی که ساختگی بودند را علیه من در تلویزیون نشان دادند.

سپس برای مردم حاضر دست تکان داد و آن جمعیت محدود هم شعار مرگ بر بهشتی دادند.

بنی صدر عصر این روز در دفتر همامنگی صحبت کرد و گفت: مردم آگاه باشید عده ای انحصار طلب می خواهند شما را زیر سلطه خود قرار دهند.

 

گزارش از خبرنگار مجله عروة الوثقی - در همدان- محمد صادق حجازی

print

 

 
صفحه اصلی | درباره دکتر | تصاویر | مصاحبه | دیدارها | مقالات | لینکها | نظر سنجی | ارتباط با ما

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر بادامچیان می باشد.
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.